Joi, 04 Iunie 2026

Cristi Borcea este sub supraveghere medicală

de Cuget Liber Miercuri, 14 Martie 2012 235 < 1 min citire
Cristi Borcea este sub supraveghere medicală
Starea lui Cristian Borcea este bună, nu au apărut complicații postoperatorii și chiar s-a ridicat la marginea patului, a declarat, ieri, medicul Șerban Brădișteanu.
Șeful Clinicii de Chirurgie cardiovasculară de la Spitalul de Urgență Floreasca, medicul Șerban Brădișteanu, a spus că președintele executiv al FC Dinamo, Cristian Borcea, este bine, a depășit cu bine noaptea și este în continuare sub supraveghere.
Cristian Borcea a fost supus, luni, unei intervenții chirurgicale de by-pass pe o arteră coronară blocată, grefa fiind luată din artera mamară, a precizat medi-cul Șerban Brădișteanu.
Președintele executiv al FC Dinamo avea o malformație, probabil congenitală, artera coronară fiind strangulată de o punte musculară, a explicat medicul Șerban Brădișteanu, la finalul intervenției chirurgicale.
Taguri
Articolul anterior Salamworld, site-ul de socializare pentru musulmani
Articolul următor Procurorul Constantin Andreiaș, nemulțumit de rezultatul evaluării activității

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Diverse

Ultima oră

Titlurile zilei