Duminică, 07 Iunie 2026

Ministrul transporturilor lansează avertismente către directorii CNAIR

de Ion TIȚA-CĂLIN Luni, 12 Martie 2018 150 < 1 min citire
Ministrul transporturilor lansează avertismente către directorii CNAIR
Ministrul Transporturilor, Lucian Șova, i-a convocat astăzi pe toți directorii din Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) în condițiile în care, în doar câteva zile, reîncep lucrările pe șantiere, se arată într-un comunicat de presă.
"Ritmul este lent. Vă cer tuturor celor de față și celor pe care îi coordonați să manifestați proactivitate. Nu mi s-a părut că în companie lucrurile funcționează decât în umbra unei rutine care, din păcate, și-a pus amprenta în ultimii ani asupra CNAIR. De acum, vor avea o nouă șansă exclusiv cei care au determinare și care vor să-și schimbe atitudinea față de instituția care le plătește salariile. Aștept ca schimbarea atitudinii să se vadă în rezultatele pe care le generați", a spus ministrul Transporturilor în cadrul întâlnirii.
Ministrul Lucian Șova a cerut o monitorizare serioasă a activității de pe fiecare șantier în parte și a impus discuții săptămânale, atât cu regionalele cât și cu antreprenorii care au contract cu CNAIR.
Taguri
Articolul anterior Vin primele 10.000 de doze de imunoglobulină
Articolul următor Vietnamezii și-au început munca în Șantierul Naval Constanța

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei