Vineri, 05 Iunie 2026

Cercetat pentru tăinuire, după ce a cumpărat o platformă furată

de Sorin HULUBEI Vineri, 22 Iulie 2016 475 < 1 min citire
Cercetat pentru tăinuire, după ce a cumpărat  o platformă furată
Polițiștii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă au depistat o platformă tip peridoc declarată furată de autoritățile din Italia.
În urmă cu două zile, polițiștii de frontieră și cei ai IPJ Constanța au identificat, în localitatea Eforie Nord, o platformă despre care exista informația că este furată. În urma unor verificări, s-a stabilit că platforma în cauză, folosită de un bărbat în vârstă de 34 de ani, domiciliat pe raza județului Constanța, este căutată de autoritățile din Italia, fiind declarată furată.
Bărbatul în cauză a declarat că a cumpărat platforma de la un cetățean român, fără a cunoaște faptul că aceasta ar fi furată. Acum s-a ales cu platforma, evaluată la aproximativ 4.500 de lei, indisponibilizată de Poliția de Frontieră, la sediul Gărzii de Coastă. În plus, sunt continuate cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tăinuire. 
Taguri
Articolul anterior Medic psihiatru din Constanța, cercetat după ce a eliberat rețete medicale false
Articolul următor Șezlongurile au ocupat plajele! Turiștii nu mai au unde să-și așeze prosoapele

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei