Joi, 04 Iunie 2026

Echipajul unei nave sosite din China, controlat pentru coronavirus

de Florentina BOZÎNTAN Miercuri, 12 Februarie 2020 304 < 1 min citire
Echipajul unei nave sosite din China, controlat pentru coronavirus
Autoritățile române au inspectat starea de sănătate a echipajului unui portcontainer sosit în portul constănțean din China. Portcontainerul CMA CMG Ural, sub pavilion Malta, a plecat din ultimul port chinezesc în data de 14 decembrie, îndreptându-se spre Europa. Nava a acostat în Portul Constanța Sud Agigea, ieri dimineață, iar responsabilii Direcției de Sănătate Publică (DSP) Constanța au verificat marinarii încă de la prima oră a dimineții, având în vedere epidemia din China de coronavirus.
"A fost verificată starea de sănătate a membrilor echipajului, aceasta este procedura standard. Aceștia nu prezintă aspecte care să ridice suspiciuni, au o stare de sănătate în general bună", a afirmat prefectul George Niculescu, pentru "Cuget Liber".
De menționat că niciunul dintre membrii echipajului nu va debarca în țara noastră, a mai arătat reprezentantul Guvernului
în teritoriu.
Taguri
Articolul anterior Sens giratoriu la intrare în comuna Lumina, până în sezonul estival?
Articolul următor Traficant care vindea droguri elevilor, dus la închisoare

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei