Polițiștii au depistat, în zilele de 26 și 27 iunie, mai multe persoane care au încălcat legislația rutieră pe drumurile din județ.
- Publicitate -
În primul caz, un bărbat de 58 de ani a fost identificat în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. Într-o altă situație, un șofer de 46 de ani a fost surprins la volanul unui ansamblu de vehicule neînmatriculat.
De asemenea, un tânăr de 24 de ani a fost depistat conducând fără permis, existând suspiciuni că se afla și sub influența alcoolului. Aparatul etilotest a indicat o valoare de 1,20 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru recoltarea de probe biologice.
În toate cazurile, polițiștii continuă cercetările.