Sâmbătă, 27 Iunie 2026

Fără permis, cu alcool și vehicule neînmatriculate. Polițiștii au prins mai mulți șoferi în trafic

de Antonia IVAN Sâmbătă, 27 Iunie 2026 27 < 1 min citire
Fără permis, cu alcool și vehicule neînmatriculate. Polițiștii au prins mai mulți șoferi în trafic
Polițiștii au depistat, în zilele de 26 și 27 iunie, mai multe persoane care au încălcat legislația rutieră pe drumurile din județ.
În primul caz, un bărbat de 58 de ani a fost identificat în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. Într-o altă situație, un șofer de 46 de ani a fost surprins la volanul unui ansamblu de vehicule neînmatriculat.
De asemenea, un tânăr de 24 de ani a fost depistat conducând fără permis, existând suspiciuni că se afla și sub influența alcoolului. Aparatul etilotest a indicat o valoare de 1,20 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru recoltarea de probe biologice.
În toate cazurile, polițiștii continuă cercetările.
Taguri
Articolul anterior Înapoi la uniformă? Proiectul care împarte elevii, părinții și profesorii
Articolul următor Controale în forță! Polițiștii au verificat sute de persoane și autovehicule

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei