Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Justiția sârbă a decis reținerea lui Sebastian Ghiță pentru 48 de ore

de Cuget Liber Vineri, 14 Aprilie 2017 163 < 1 min citire
Justiția sârbă a decis reținerea lui Sebastian Ghiță pentru 48 de ore
Procuratura sârbă de decis vineri reținerea lui Sebastian Ghiță pentru 48 de ore pentru posesie de documente de identitate false, relatează agenția Tanjug.El va fi prezentat instanței supreme sârbe, care va decide ce măsură va lua în privința sa.
Oficiali de la Belgrad au declarat anterior, pentru AGERPRES, că Sebastian Ghiță va fi judecat de o instanță din Serbia, procesul urmând să înceapă cel mai târziu peste o lună de zile.
Fostul deputat Sebastian Ghiță, dat în urmărire internațională de către autoritățile române, a fost reținut în noaptea de joi spre vineri, la Belgrad. El a prezentat polițiștilor sârbi un pașaport sloven fals, delict pedepsit în Serbia cu închisoare de la 6 luni la 3 ani.
Între România și Serbia nu există acord de extrădare, cele două state urmând să poarte negocieri în acest caz, scrie Agerpres.
Taguri
Articolul anterior ALDE: Tribunalul București a respins contestația lui Daniel Constantin. Iată când va avea loc congresul
Articolul următor Panică într-un avion al United Airlines. Un pasager a fost înțepat de un scorpion

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei