Polițiștii au deschis un dosar penal și fac cercetări după ce un livrator originar din Sri Lanka ar fi fost agresat de un agent de pază în curtea unui spital din Arad.
- Publicitate -
Potrivit informațiilor, incidentul ar fi avut loc după ce bărbatul ar fi oprit autoturismul într-o zonă semnalizată cu „oprire interzisă”, moment în care ar fi avut loc un schimb de replici cu agentul de pază. Ulterior, livratorul ar fi fost lovit.
În urma sesizării, polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică s-au deplasat la fața locului și au deschis un dosar penal pentru lovire sau alte violențe.
Cercetările sunt în desfășurare pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs incidentul, conform știrileprotv.ro.