Duminică, 07 Iunie 2026

Mașini sparte de un minor care trebuia să fie în arest la domiciliu

de Andra RAFTU Marţi, 22 Septembrie 2015 554 < 1 min citire
Mașini sparte de un minor care trebuia să fie în arest la domiciliu
Un adolescent de 16 ani care primise măsura arestului la domiciliu a fost prins de oamenii legii în timp ce comiterea noi infracțiuni. În jurul orei 02.00, polițiștii de la Secția 2 au prins în flagrant un minor care fura bunuri dintr-o mașină.
Polițiștii l-au somat și în urma unei percheziții corporale au descoperit asupra acestuia mai multe bunuri. Verificările au scos la iveală că înainte de a sparge mașina respectivă suspectul a prădat alte șapte autoturisme parcate pe aleea Heracleea și pe bulevardul Alexandru Lăpușneanu.
Potrivit anchetatorilor, individul a forțat încuietorile sau a spart geamul unei portiere. În urma anchetei, oamenii legii au stabilit că minorul fusese plasat în arest la domiciliu de către magistrații Judecătoriei Constanța. Oamenii legii continuă cercetările pentru a stabili dacă minorul este implicat și în comiterea altor infracțiuni. De asemenea, anchetatorii urmează să stabilească prejudiciul cauzat.
Taguri
Articolul anterior Țigări de contrabandă ascunse în autocar
Articolul următor Drama pacienților care așteaptă un transplant de organe: liste interminabile de așteptare!

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei