Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Tribunalul Constanța. Dana Coteanu află astăzi dacă rămâne în arest la domiciliu

de Andreea CARAUA Vineri, 07 Noiembrie 2025 392 < 1 min citire
Tribunalul Constanța. Dana Coteanu află astăzi dacă rămâne în arest la domiciliu
Dana Elena Coteanu, cunoscută ca Dana Marijuana, s-a prezentat vineri, 7 noiembrie, la Tribunalul Constanța în dosarul în care este acuzată alături de alte trei persoane de trafic de droguri. Artista va afla astăzi ce măsură preventivă vor lua judecătorii asupra ei.
Amintim că procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) au cerut  prelungirea măsurii arestului preventiv în ceea ce îi privește pe cei trei inculpați. 
La data de 23 august, cei trei au ajuns în vizorul autorităților după ce, în noaptea precedentă, în timpul unui control de rutină executat de polițiștii rutieri, aceștia au fost depistați drogați într-o mașină, Dana fiind la volan.
Specificăm că, în timpul procesului penal, inculpații beneficiază de prezumția de nevinovăție.
Taguri
Articolul anterior Percheziții la combinatul Liberty Galați. 300 de milioane euro, delapidaţi cu ajutorul Gazprom
Articolul următor Ministrul Apărării prezent la Constanța. Vânătorul de mine M 271 s-a întors din misiune

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei