Un bărbat în vârstă de 87 de ani este cercetat de polițiști după ce ar fi accidentat un bărbat de 66 de ani aflat pe trotinetă și ar fi părăsit locul accidentului.
- Publicitate -
Potrivit anchetatorilor, șoferul nu ar fi acordat prioritate victimei, care traversa regulamentar pe pista destinată trotinetelor, aflată în apropierea unei treceri pentru pietoni. În urma impactului, bărbatul de 66 de ani a fost rănit și transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost identificat la scurt timp după incident și oprit de polițiști. Testarea cu aparatul etilotest a indicat un rezultat negativ.
Polițiștii continuă cercetările pentru vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului, conform observatornews.ro.