O soacră cu trei gineri hotărăște să-i pună pe toți la încercare. În prima zi, se aruncă în lacul de lângă casă. Sare ginerele mare și o salvează.
- Publicitate -
Seara, ginerele găsește în fața casei un Mercedes pe care era un bilet: "Ce-ai făcut, ce primești. Semnat: mama soacră".
A doua zi, soacra sare iar în lac și o salvează ginerele mijlociu. Seara, ginerele găsește în fața casei un Harley Davidson cu un bilet: "Ce-ai făcut, ce primești. Semnat: mama soacră".
A treia zi, soacra sare iar în lac și ginerele mic se gândește: "Celui mare i-a dat un Mercedes, celui mijlociu un Harley, mie sigur o să-mi dea o bicicletă. Dă-o încolo, nu o voi salva!".
Seara, ginerele mic găsește un Ferrari în fața casei cu un bilet: "Ce-ai făcut, ce primești. Semnat: tata socru".