Vineri, 26 Iunie 2026

Monstrul din oglindă

de Cuget Liber Vineri, 26 Iunie 2026 21 27 sec citire
Monstrul din oglindă
Trei prieteni se distrează la o petrecere a burlacilor până în zori. Se îmbată criță. Dimineața, se trezesc cu o mahmureală groaznică. Primul merge la baie, se uită în oglindă și strigă:
- Alcoolul ăsta e otravă! Mi s-au îngălbenit ochii!
Merge al doilea, se uită și el în oglindă:
- Groaznic! Mie mi s-a învinețit toată fața!
Merge și viitorul mire, se uită lung în oglindă, se întoarce palid și spune:
- Băieți, e mult mai rău... Mie mi-a crescut o verighetă pe deget și o văd pe soacră-mea în spatele meu! 
Taguri
Articolul anterior Bancuri
Articolul următor Vacanțe fără riscuri alimentare! Operatorii de pe litoral, chemați la instruire înainte de luna iulie

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Fun

Bancuri
Cuget Liber
HOROSCOP
Cuget Liber

Ultima oră

Titlurile zilei