Duminică, 07 Iunie 2026

Carla Bruni va juca în următorul film al lui Woody Allen

de Cuget Liber Miercuri, 25 Noiembrie 2009 329 1 min citire
Carla Bruni va juca în următorul film al lui Woody Allen
Prima doamnă a Franței, cântăreața și fostul fotomodel Carla Bruni-Sarkozy, a confirmat că a acceptat oferta cineastului american Woody Allen de a lucra la următoarea peliculă a acestuia, informează presa internațională.
"Mi-a propus să filmez pentru următorul său film și i-am spus da", mărturisește soția președintelui francez Nicolas Sarkozy.
Deși nu se știe încă ce rol va juca sau dacă va fi potrivită pentru marele ecran, Carla Bruni a declarat că știe cu siguranță că nu poate refuza o asemenea oportunitate. "Nu pot să pierd o ocazie ca asta. Când voi fi bunică îmi va plăcea să știu că am făcut o peliculă cu Woody Allen", adaugă aceasta.
Carla Bruni consideră oferta de a juca într-un film o oportunitate artistică, o nouă fațetă pe care o poate adăuga carierei sale.
Filmările vor începe în vara lui 2010 la Paris, conform unor surse ale companiei de producție Mediapro. Woody Allen a vizitat Palatul Elysee în luna iunie, când s-a aflat la Paris pentru a-și promova pelicula "Whatever Works", prezentată în premieră la Festivalul de Film de la San Sebastián.
Carla Bruni nu a dat probe pentru rol, regizorul american cunoscându-i deja talentele de cântăreață, dar și de actriță, după jocul din pelicula "Prêt-a-Porter",
o satiră despre modă, regizată de Robert Altman în 1994.
Taguri
Articolul anterior Sport extern
Articolul următor Silvio Berlusconi, "Starul rock al anului"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Monden

Ultima oră

Titlurile zilei