Joi, 04 Iunie 2026

Celine Dion a născut gemeni

de Cuget Liber Luni, 25 Octombrie 2010 363 < 1 min citire
Cântăreața canadiană Celine Dion, în vârstă de 42 de ani, a născut, sâmbătă, băieți gemeni, prin operație cezariană, într-un spital din Florida. Gemenii sunt sănătoși, deși au fost născuți prematur, dar vor fi ținuți câteva zile în incubator.
Celine Dion a fost internată, în urmă cu o săptămână, într-un spital din West Palm Beach din statul american Florida, medicii dorind să împiedice nașterea prematură a copiilor.
În luna mai, Celine Dion a anunțat pe site-ul ei că nașterea este prevăzută pentru luna noiembrie.
Această sarcină este rezultatul celei de-a șasea tentative de fertilizare in vitro la care a apelat Celine Dion, care a suferit un avort sportan în toamna anului trecut.
Celine Dion și soțul său, Rene Angelil, au împreună un fiu în vârstă de nouă ani, Rene Charles, conceput tot prin fertilizare in vitro. Rene Angelil mai are trei copii din două căsătorii anterioare.
Taguri
Articolul anterior Gemenele Broderick, cu pletele-n vânt
Articolul următor A venit și Stella pe lume

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Monden

Ultima oră

Titlurile zilei