Vedeta este cercetată de polițiști pentru furt calificat, urmând să fie chemată să dea declarații la sediul Secției 26 Poliție, după ce Poliția s-a autosesizat în legătură cu incidentul de sâmbătă noaptea, când prezentatoarea TV a avut o dispută cu doi angajați ai ziarului "Libertatea".
- Publicitate -
"În urma verificărilor efectuate, polițiștii Secției 26 s-au autosesizat și vor efectua cercetări față de doamna Mihaela Rădulescu pentru infracțiunea de furt calificat. Nu este vorba de urmărire penală și nu este cercetată pentru altă infracțiune, respectiv tâlhărie", a declarat purtătorul de cuvânt al Poliției Capitalei, Christian Ciocan.
Potrivit lui Ciocan, poliția a informat deja Parchetul Judecătoriei Sectorului 4 pentru obținerea numărului unic. "Practic, din declarațiile celor doi lucrători ai ziarului Libertatea, ne-am autosesizat și am trimis dosarul la Parchet pentru obținerea numărului unic, acesta urmând a se reîntoarce în cursul zilei de astăzi (n.r. - marți) și evident cercetările vor fi continuate pentru infracțiunea de furt calificat", a precizat Ciocan.
Reprezentantul Poliției Capitalei a mai spus că Mihaela Rădulescu și cei doi angajați ai tabloidului "Libertatea" vor fi chemați la Secția 26 în zilele următoare pentru audieri. De asemenea, oamenii legii vor continua cercetările și în cazul plângerii făcute de Rădulescu împotriva fotoreporterului și a șoferului de la cotidianul "Libertatea", pe care îi acuză că au hărțuit-o.