Copreședintele PNL, Alina Gorghiu, a declarat că activitatea guvernamentală este blocată, iar premierul Victor Ponta este preocupat numai de problema sa juridică și de a-și menține funcția de prim-ministru.
- Publicitate -
'Activitatea guvernamentală este blocată. Singurii care vorbesc astăzi despre cum se face în mod real guvernarea, despre cum ar trebui să fie tratate problemele din Sănătate, din Educație, suntem noi, cei din opoziție. Ponta nu știe să vorbească decât de problema juridică a domniei sale și despre problema domniei sale de la Palatul Victoria, adică nevoia de a se ține cu mâinile de scaunul de la Palatul Victoria', a spus Alina Gorghiu, citată de Agerpres.
Ea a arătat că PNL se află într-o campanie de semnături pentru demiterea lui Victor Ponta, menționând că România se confruntă cu un precedent periculos, legat de situația juridică în care se află premierul.