Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Ponta l-a numit pe Teodor Meleșcanu în postul de consilier

de Carmen MOCANU Joi, 27 Noiembrie 2014 118 < 1 min citire
Ponta l-a numit pe Teodor Meleșcanu în postul de consilier
Premierul Victor Ponta l-a numit pe Teodor Meleșcanu în postul de consilier de stat în Cancelarie, prin decizie semnată ieri dimineață.
Meleșcanu a demisionat, în septembrie, de la conducerea Serviciului de Informații Externe pentru a participa la primul tur al alegerilor prezidențiale, iar ulterior a fost numit de Ponta la conducerea Ministerului de Externe, cu argumentul că experiența acestuia va evita apariția unor noi probleme de vot în străinătate.
După ce problemele în secțiile de vot din străinătate au continuat și sute de persoane din diaspora nu au putut vota, Meleșcanu a demisionat, susținând că problemele au fost generate de legislația actuală care împiedică înființarea de secții de vot suplimentare.
Taguri
Articolul anterior Minifotbal: România, debut cu dreptul la miniEuro 2014
Articolul următor Cancerul poate fi tratat. Ce trebuie să știi

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei