Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Potrivit edilului Adrian Stan, Primăria Techirghiol este "un caz fericit" în ceea ce privește disponibilizările

de Corina POPESCU Miercuri, 28 Iulie 2010 3666 < 1 min citire
Edilul orașului Techirghiol, Adrian Stan, a declarat pentru ziarul "Cuget Liber" că administrația locală a finalizat noua organigramă pentru primărie ce cuprinde reducerile de personal, fiind deja transmisă spre avizare la Agenția Națională a Funcționarilor Publici.
"Noi suntem un caz fericit pentru că s-au întâmplat două lucruri bune. Pe de-o parte, am reușit să dăm afară doar cinci persoane, de la Groapa de Gunoi și de la Stadion, și, pe de altă parte, pentru că ni s-a permis să păstrăm cele opt posturi pentru derularea proiectelor", a declarat Adrian Stan. "Am rămas într-o formulă de 83 de angajați, incluzând și Poliția Comunitară. De îndată ce ANFP ne va aviza noua organigra-mă, ne vom întruni în ședință și o vom aproba", a mai remarcat el.
Primarul a mai spus că ar fi avut nevoie de alte zece posturi pentru spații verzi. "Dacă în următorii ani nu ne vom descurca, avem în plan și externalizarea unor servicii", a completat Adrian Stan.
Taguri
Articolul anterior Consilierul PDL Paul Foleanu îi cere primarului Tusac să redirecționeze banii alocați Festivalului Callatis
Articolul următor Comisarul șef Emilian Pârvu a câștigat concursul pentru șefia Poliției Municipiu

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei