Candidatul la alegerile prezidențiale din partea Partidului Mișcarea Populară, Elena Udrea, spune că e convinsă de faptul că va reuși să intre în turul al doilea, trecând peste candidatul Alianței Creștin-Liberale, Klaus Iohannis.
- Publicitate -
"Eu intru în turul 2, sunt un candidat mai bun decât Iohannis. Asta nu convinge mașinăria de partid, Sibiu urma să fie capitală culturală, una e să reabilitezi niște clădiri și alta e să faci în toată țara.
Oamenii au votat cu speranța că guvernul PSD va fi mai bun, dar inventează taxe și impozite. Sunt mai mulți candidați în opoziție, îl avem și pe Tăriceanu, cred că se va intra în turul 2 cu 17-20%. Vă spun că intru în turul doi, voi intra în turul 2.
Principalul argument este că am făcut ceva pt această țară, niciodată n-am abandonat principiile pt care m-am luptat, niciodată nu am îngenuncheat în fața celor cu care m-am luptat. Trebuie să luptăm într-o epocă optimistă", a declarat Elena Udrea, la RTV.