Duminică, 07 Iunie 2026

EXCLUSIVITATE! Dr. Aurelian Ivașcu a fost demis din fruntea Spitalului de Recuperare Eforie Nord

de Florentina BOZÎNTAN Marţi, 27 Septembrie 2011 1219 < 1 min citire
EXCLUSIVITATE! Dr. Aurelian Ivașcu a fost demis din fruntea Spitalului de Recuperare Eforie Nord
Ministrul Sănătății, Ritli Ladislau, a transmis, în această dimineață, ordinul de demitere din funcție a dr. Aurelian Ivașcu, managerul Spitalului Clinic de Recuperare, Medicină Fizică și Balneologie Eforie Nord. În raportul de demitere i se impută medicului deficiențe în managementul unității sanitare, printre care faptul că membrii Consiliului Medical nu s-au întrunit lunar și lipsa ghidurilor de diagnostic și tratament.
Dr. Aurelian Ivașcu a declarat pentru "Cuget Liber": "Nu este adevărat ceea ce se prezintă în raport, avem ghiduri de diagnostic și tratament, iar legislația nu prevede cât de des trebuie să se întrunească acest consiliu. Voi ataca în contencios administrativ decizia ministerului".
În locului medicului a fost numită, interimar, tot prin ordin al ministrului Sănătății, Elena Mărgărit.
Taguri
Articolul anterior Ce au furat doi tineri dintr-un bloc de pe Șoseaua Mangaliei?
Articolul următor Vezi ce alți mari artiști români vor fi onorați cu o stea pe Walk of Fame din Capitală

Comentează știrea

SAVA
27 septembrie 2011
Ivascu,fost consilier local PSD

Ce sa faci domnule Ivascu daca la orele 07,00 iti tremura mainile si ai joc de glezne ? Nasul dvs. domnul Gigi Chiru nu a putut sa va ajute ?

Mihail
27 septembrie 2011
Ivascu, PSD-ist reciclat in PDL-ist

Ivascu, cel mai jalnic manager pe care l-a avut vreodata spitalul din Eforie.Singura lui calitate este ca e fin de nas a lui Gigi Chiru, presedintele de la PDL Constanta, cel care de altfel l-a si propulsat la Spitalul din Eforie.

Alte știri din sectiunea Sănătate

Ultima oră

Titlurile zilei