O parte din fântânile arteziene din zona centrală a municipiului Constanța au fost puse în funcțiune după ce, în ultimele săptămâni, au fost supuse unor lucrări. Pe durata intervențiilor, acestea au fost împrejmuite cu garduri de protecție.
- Publicitate -
Odată cu punerea lor în funcțiune, zona a redevenit un punct de atracție pentru trecători. Mai mulți copii au fost surprinși jucându-se în apropierea jeturilor de apă, profitând de temperaturile ridicate din aceste zile.