Sâmbătă, 06 Iunie 2026

REACŢII DURE DUPĂ CONTROLUL ANPC DIN SATUL DE VACANŢĂ: "Am primit și amenințări de la Horia Constantinescu și de la Paul Anghel"

de Petruta RIDICHE Luni, 07 August 2023 1802 < 1 min citire
REACŢII DURE DUPĂ CONTROLUL ANPC DIN SATUL DE VACANŢĂ: "Am primit și amenințări de la Horia Constantinescu și de la Paul Anghel"
În aceste momente, patronul localului Casa Ardelenească din Satul de Vacanță, Alexandru Pintea, desfășoară o conferință de presă pentru a răspunde acuzațiilor care i s-au făcut în cadrul controlului de vineri seara al ANPC, când președintele Horia Constantinescu a fost prezent pe teren. Acesta susține că, la momentul actual, are toate autorizațiile necesare care îi permit să își desfășoare activitatea în condiții normale. 
"Țin să menționez că dețin toate autorizațiile necesare care îmi permit buna funcționare a activității mele în Satul de Vacanță. Am primit proces verbal pentru faptul că foloseam grătarul în afara bucătăriei. Nu am avut nicio plângere că cineva a făcut vreo toxiinfecție alimentară și așa mai departe. Conform domnului Horia Constantinescu, nu aș mai putea funcționa nici în județul Sălaj, unde activez într-un domeniu care nu are nicio legătură cu Horeca. Pot demonstra că am fost verificat de toate instituțiile pentru buna desfășurare a activității. Am primit și amenințări de la Horia Constantinescu și de la Paul Anghel", a precizat Alexandru Pintea în cadrul întrunirii.CITEŞTE ŞI Horia Constantinescu: "Se pare că mai multe instituții continuă să avizeze ceea ce noi oprim"
Taguri
Articolul anterior Şofer fugit de la faţa locului după ce a accidentat grav două persoane pe trecerea de pietoni
Articolul următor Comandant de navă urmărit general, depistat de polițiștii de frontieră

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei