Vineri, 05 Iunie 2026

S-a extins sistemul de evaluare al angajaților SPIT

de Alexandra MALACHI Vineri, 25 Mai 2012 303 < 1 min citire
S-a extins sistemul de evaluare al angajaților SPIT
Constănțenii care trebuie să își achite impozitele și taxele pot acorda calificative angajaților de la casierii. Serviciul Public de Impozite și Taxe Locale Constanța a extins sistemul de evaluare electronică a activității fiscale furnizate la ghișeele unice ale instituției, prin intermediul căruia contribuabilul poate să-și exprime aprecierea față de calitatea serviciului prestat de către funcționarul public în fața căruia s-a aflat.
Sistemul a fost implementat anul trecut ca program pilot doar la nivelul Agenției fiscale nr. 2 din str. Nicolae Grindeanu nr. 66. Recent, calificative se pot acorda și la nivelul ghișeelor unice din cadrul agențiilor fiscale nr. 1 și 4 din str. Badea Cârțan nr. 3, Agenției fiscale nr. 3 din străzile Atelierelor nr. 3 și Grivița nr. 50 și Agenției fiscale nr. 6 din strada Sulmona nr. 22.
Prin intermediul acestui sistem, fiecare cetățean care intră în legătură directă cu funcționarul de la ghișeu poate acorda prin apăsarea butonului aferent notei de pe aparatul amplasat la nivelul fiecărui ghișeu, calificativul de foarte bine, bine sau satisfăcător. 
Taguri
Articolul anterior Primul concurs de teatru în limba engleză
Articolul următor Află ce monede mai pune BNR în circulație

Comentează știrea

stefanica virginia
25 mai 2012
doar la casieri?

Sa se dea note si celorlalti, mai ales unor sefi de agentie care sunt de un penibil suprem.

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei