Duminică, 07 Iunie 2026

Vreme instabilă și ceva precipitații, astăzi și mâine, la Constanța

de Andreea PERHAIȚĂ Marţi, 26 Iunie 2012 332 < 1 min citire
Vreme instabilă și ceva precipitații, astăzi și mâine, la Constanța
Am scăpat de codurile portocalii și galbene, ba de caniculă, ba de furtuni, iar vremea pare să-și fi revenit, cel puțin pentru moment. Temperaturile sunt mai suportabile, dar nici norii și ploile nu dau năvală peste noi.
Totuși, vremea va fi, astăzi și mâine, în general instabilă în regiunile sud-estice. În special în cursul zilei de marți, 26 iunie, temporar înnorările se vor accentua și, pe alocuri, vor fi averse, însoțite de descărcări electrice. Izolat, cantitățile vor depăși 15 - 20 litri pe metru pătrat. Vântul va fi slab și moderat, cu intensificări locale. Pe litoral, temperaturile maxime se vor încadra între 28 - 29 de grade Celsius, iar cele minime între 17 - 19 grade Celsius.
Mâine, vremea va fi în general frumoasă și este posibil ca valorile termice să fie chiar mai scăzute decât cele de astăzi, cu 1 - 2 grade. 
Taguri
Articolul anterior Zona Obor și cartierul Palazu Mare, fără curent electric
Articolul următor Nivelul radiațiilor la Cernavodă

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei