Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Zona Școlii nr. 43 "Ferdinand", amenințată de surparea asfaltului pe strada Unirii

de Andrei CIOBANU, Oana CHIRANA Vineri, 24 Aprilie 2026 128 29 sec citire
Zona Școlii nr. 43 "Ferdinand", amenințată de surparea asfaltului pe strada Unirii
O adâncitură semnificativă s-a format în asfalt pe strada Unirii, în zona Școlii 43 Ferdinand din Constanța, prezentând risc real de surpare. Autoritățile locale au amplasat semnalizări pentru a ghida șoferii să evite zona, însă traficul este afectat, iar conducătorii auto trebuie să circule cu prudență sporită.
Fenomenul atrage atenția asupra stării infrastructurii din municipiu, iar conducătorii auto sunt sfătuiți să respecte semnalizarea și să adapteze viteza la condițiile drumului.
Incidentul survine în aceeași zi în care un pod din Techirghiol s-a prăbușit efectiv sub greutatea vehiculelor, subliniind vulnerabilitatea infrastructurii județului și necesitatea intervențiilor urgente pentru siguranța participanților la trafic.
Taguri
Articolul anterior Accident la Agigea. Un motociclist a fost rănit după ce a fost lovit de un TIR
Articolul următor Nicușor Dan: Dacă PNL sau PSD va veni cu un guvern minoritar susținut de AUR, nu aș fi de acord

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei