Clubul Sportiv Școlar Nr. 1 din Constanța a obținut performanțe remarcabile la un turneu din circuitul național de beach-volley destinat juniorilor U18.
- Publicitate -
La competiția desfășurată la Sibiu, Tudor Stere și Iustin Egor au încheiat pe primul loc, cucerind medaliile de aur și confirmând forma excelentă a echipei constănțene.
O altă pereche a CSS1 Constanța, formată din Sebastian Murguleț și Stanislav Tiron, s-a clasat pe locul al cincilea, în timp ce Teodor Negrescu și Sebastian Geantă au ocupat poziția a noua în clasamentul final.
În urma rezultatului obținut la turneul de beach-volley U18 de la Sibiu, Tudor Stere și Iustin Egor au fost convocați la lotul național U18 al României, o recompensă pentru evoluțiile lor de excepție.
Sportivii sunt pregătiți de antrenorii Mihaela Isac și Valentin Egor, care contribuie la dezvoltarea uneia dintre cele mai promițătoare generații de voleibaliști din Constanța.
La întrecerea feminină, Alexia Mitu, reprezentanta CSM Constanța, și Eliza Bărdaș, de la ACS Champions Sibiu, au încheiat competiția pe locul al patrulea.