Fotbal / Săgeata Năvodari, victorie în primul amical din Austria

de Andrei ALDEA Joi, 04 Iulie 2013 110
Formația de Liga I Săgeata Năvodari a jucat prima partidă de verificare, ieri seară, din cadrul cantonamentului pe care îl efectuează în Austria. Echipa antrenata de Tibor Selymeș a avut o prestație bună și a reușit să se impună în meciul cu Wiener Sport Club din liga secunda austriacă, scor 1-0, golul victoriei fiind marcat de Mihai Roman II în min. 55. Partida s-a disputat pe terenul secund al formației vieneze.

Săgeata Năvodari a folosit următorii jucători în prima repriză: Ambrusics, Peteleu, G. Ghinea, Anderson, V. Lupu, Vezan, V. Apostol, Fl. Achim, Oliver, Giuliano, S. Chițu. Repriza a doua: Ambrusics, Dăruială, Fl. Popa, Cr. Munteanu, I. Filip, Muzac, V. Apostol, I. Roșu, V. Dinu, Tigoianu, M. Roman II. N'Doye, I. Iordache, Chiacu, C. Cazan s-au antrenat separat.
În poartă a evoluat Robert Ambrusics, 21 ani, de la echipa ungară Diosgyor, aflat în probe la Săgeata Năvodari.