Luni, 08 Iunie 2026

Fotbal / Şerban în locul lui Drăguşin, la naţionala U21. Marţi, plecarea spre Spania

de Sorin MIHALACHE Luni, 04 Octombrie 2021 144 1 min citire
Fotbal / Şerban în locul lui Drăguşin, la naţionala U21. Marţi, plecarea spre Spania
Reunită duminică, 3 octombrie, la Centrul Național de Fotbal de la Buftea, naţionala de fotbal U21 a României continuă pregătirea pentru Campionatul European din 2023, competiție pe care o vom găzdui alături de Georgia.
Selecționata pregătită de Florin Bratu va efectua un stagiu de pregătire în sudul Spaniei, unde va întâlni Suedia, pe 7 octombrie, și Mexic, pe 9 octombrie. Ambele partide se vor juca la ora 21:00 și vor fi transmise în direct la TVR.
România U21 - Suedia U20, joi, 7 octombrie, ora 21.00
România U21 - Mexic U21, sâmbătă, 9 octombrie, ora 21.00
La prima ședință de pregătire din centrul de la Buftea, au fost prezenți 15 jucători. După o serie de exerciții de încălzire, Dican, Țicu, Corbu, Farcaș și Ispas au făcut un antrenament de refacere alături de kinetoterapeutul Andrei Bogățan. Ceilalți 10 fotbaliști - Târnovanu, Ducan, Sefer, D. Toma, M. Șerban, Miculescu, I. Stoica, Isac, Ișfan și Al. Georgescu - s-au pregătit la intensitate normală, sub supravegherea selecționerului Florin Bratu.
Având în vedere refuzul lui Radu Drăguşin, selecționerul Florin Bratu a decis să completeze lotul cu Marian Șerban, de la Chindia Târgoviște. Acesta are 21 de ani și este mijlocaș ofensiv.
Plecarea în Spania e programată marți, 5 octombrie, dimineața.
Foto: Federaţia Română de Fotbal / frf.ro 
Taguri
Articolul anterior De câte ori ar urma să fie testați elevii pe săptămână și la ce sumă se ridică investiția
Articolul următor A început audierea pacienţilor care au scăpat cu viaţă din incendiul de la Spitalul de Boli Infecţioase

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei