Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Gheorghe Mulțescu, noul antrenor al Astrei Giurgiu

de Cuget Liber Vineri, 06 Aprilie 2018 173 < 1 min citire
Gheorghe Mulțescu, noul antrenor al Astrei Giurgiu
Gheorghe Mulțescu este noul antrenor al echipei de fotbal Astra Giurgiu, a anunțat clubul pe site-ul său oficial. Tehnicianul va debuta oficial la Cluj-Napoca, duminică, în partida cu CFR. 
În vârstă de 66 de ani, Mulțescu este la al treilea mandat pe banca Astrei, după cele din 2001-2002 și 2012, precizează Agerpres.
Gigi Mulțescu va fi ajutat de către secunzii Daniel Timofte, Yuksel Yeșilova, care au mai fost și ei la Astra, în timp ce de pregătirea portarilor se va ocupa Ionuț Boșneag. 
Mulțescu a antrenat-o ultima oară pe CS Universitatea Craiova, de care s-a despărțit la finalul sezonului trecut. 
Staff-ul echipei "satelit" a clubului Astra Giurgiu, compus din Marius Măldărășanu, Laurențiu Costache și Florentin Rădulescu, a condus antrenamentele astralilor de la începutul săptămânii. 
Conducerea Astrei a reziliat de comun acord contractul cu antrenorul Edward Iordănescu, luni, ca urmare a rezultatelor slabe înregistrate în ultima perioadă.
Taguri
Articolul anterior "Stejăreii" U20 participă la Europenele din Portugalia
Articolul următor Prima declarație a Iuliei Skripal, după ce ea și tatăl ei au fost otrăviți

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei