Săgeata Năvodari condamnă la retrogradare pe Gloria Buzău

de Cristian PAHOMIE Luni, 07 Mai 2012 267
Săgeata Năvodari nu a avut, sâmbătă, milă de Gloria Buzău, pe care a spulberat-o fără drept de apel, scor 4-0. Dorel Zaharia a marcat golul cu numărul 11 în acest sezon pentru Săgeata în minutul 31 și a dat semnalul scufundării Gloriei Buzău. Zaharia și-a trecut în cont și o pasă decisivă în minutul 53, la reușita golgheterului Sorin Chițu. În minutul 70, Olteanu a lovit balonul cu mâna în propriul careu, iar centralul partidei a dictat lovitură de la 11 metri, transformată de același Chițu. Dorel Zaharia a reușit și el "dubla" în ultimul minut de joc și a închis astfel tabela pentru o victorie extrem de importantă în cursa pentru promovare. Săgeata Năvodari (antrenor Aurel Șunda): Gordin, Mișelăricu, Fl. Popa (cpt.), Goșa, Toșca, E. Nanu (min. 50, Borza), V. Apostol (min. 86, Bold), Vezan (min. 83, Ilin), Vaștag - S. Chițu, D. Zaharia.