Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Salbă de medalii pentru CS Farul, la Naționalele de haltere

de Mihai CHELEȘ Miercuri, 23 Mai 2018 228 < 1 min citire
Salbă de medalii pentru CS Farul, la Naționalele de haltere
În perioada 15-18 mai, în Sala Polivalentă "Elisabeta Lipă" din Botoșani, au avut loc Campionatele Naționale de haltere pentru juniori 2 și 3. La competiție, s-au prezentat peste 200 de sportivi, legitimați la 23 de cluburi din țară, inclusiv Constanța. 
Halterofilii de la CS Farul și-au demonstrat valoarea, câștigând nu mai puțin de 22 de medalii: șase de aur, 11 de argint și cinci de bronz. 
La juniori 3, Vlăduț Matei (36 kg) a obținut trei medalii de aur, la smuls, aruncat și total. De asemenea, în toate cele trei probe, constănțeanul a fost precedat de către colegul său de club David Ichim. 
La juniori 2, cele mai bune rezultate au fost înregistrate de Albert Mărgăritescu (77 kg), cel care a fost primul la smuls, aruncat și total. Câte trei distincții de argint au fost obținute de către Darius Tătaru (62 kg) și Andreea Ocu (36 kg). Daniel Pîndaru (40 kg) a terminat pe locul doi la aruncat și trei la total, la fel și Robert Vlădeanu (69 kg). În schimb, Ionuț Morar (45 kg) a terminat pe locul trei în toate cele trei probe. 
Sportivii de la CS Farul sunt antrenați de Aurel Tătaru și Angheluș Beșleagă. 
Taguri
Articolul anterior UE va deveni lider mondial în gestionarea și reciclarea deșeurilor
Articolul următor HC Dobrogea Sud ll Constanța, ultima reprezentație a sezonului

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei