CSM Constanța a transferat cinci jucătoare din campionatul intern și se află în discuții avansate cu două voleibaliste din Statele Unite ale Americii, ambele având un palmares extrem de bogat.
- Publicitate -
Înainte de prezentarea lor nominală, clubul de la malul mării a anunțat că șase sportive care au evoluat în sezonul trecut sub bagheta cuplului Florin Voinea – Radu Began au decis să continue sub culorile constănțencelor.
Cele șase voleibaliste care vor continua să joace pentru echipa de pe litoral sunt:
- Alexandra Spînoche (23 de ani) – ridicătoare;
- Andreea Cimpu (28 de ani) – centru;
- Gabriella Rocha da Silva (29 de ani) – centru;
- Andreea Cristea Minca (20 de ani) – libero;
- Beatrice-Ramona Postea (32 de ani) – ridicătoare;
- Alexia-Nicole Toma (17 ani) – atacant din extremă.
CSM Constanța își consolidează astfel lotul pentru noul sezon, după transferul a cinci jucătoare din campionatul intern și în contextul negocierilor avansate purtate cu două voleibaliste din Statele Unite ale Americii.