Steaua a remizat cu FC Utrecht, scor 1-1, în grupa K a Ligii Europa

de Cuget Liber Vineri, 22 Octombrie 2010 223
Formația Steaua București a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida disputată, joi, în deplasare, în compania echipei olandeze FC Utrecht, la care evoluează Mihai Neșu, în etapa a III-a a grupei K a Ligii Europa. Golurile au fost marcate de Duplan '60 pentru Utrecht, respectiv Schut pentru Steaua, în propria poartă, în minutul 75. Duplan a deschis scorul, în minutul 60, după o greșeală a lui Ricardo la marginea careului Stelei. Steaua a obținut egalarea, în minutul 75, datorită unui autogol al lui Schut, care a deviat cu capul în propria poartă, la o centrare a lui Tănase. FC Utrecht a mai trimis mingea în poarta Stelei, în minutul 50, prin Van Wolfswinkel, dar reușita acestuia a fost anulată pe motiv de ofsaid. FC Utrecht: 1. Vorm - 2. Cornelisse, 17. Schut, 29. Wuytens, 3. Neșu - 8. Silberbauer, 27. Nijholt (28. Vorstermans '81) - 7. Duplan, 24. Mulenga, 11. Mertens - 9. Van Wolfswinkel. Antrenor: Ton du Chatinier. Steaua: 12. Tătărușanu - 29. Bonfim, 6. Gardoș, 23. Geraldo, 14. Latovlevici - 21. Ricardo, 20. Angelov (8. Răduț '66) - 16. Nicoliță, 28. Stancu, 10. C. Tănase - 24. R. Surdu (7. Szekely '77). Antrenor: Marius Lăcătuș. Cartonașe galbene: Mertens '29, Wuytens '35 / Geraldo '74.