FC Farul a pierdut și la Brănești cu 4-1

1197

Victoria Brănești a învins, sâmbătă, Farul Constanța, scor 4-1, și s-a instalat astfel pe primul loc al Seriei I a Ligii a II-a. Golurile au fost marcate de Rotaru (min. 10), Coman (55), B. Oprea (57) și Nicoară (85), respectiv Chico (37). Potrivit site-ului Liga2.ro, în minutul 60, doi suporteri constănțeni au pătruns pe teren și au alergat spre portarul Farului, Adrian Vlas, cerându-i explicații pentru golurile primite, moment în care arbitrul Teodor Crăciunescu a oprit meciul. Galeria Farului, în numar de 60-70 de suporteri, a fost evacuată forțat, după ce aceștia ce au rupt și aruncat câteva scaune spre forțele de ordine. Meciul a fost reluat după opt minute, fără galeria Farului, aceasta fiind expulzată de pe stadion.