Concurs Liga 2: FC Farul a învins la Bacău, Fatai a marcat o "dublă"

846

FC Farul a câștigat cu 4-2 meciul disputat în etapa a XXVIII-a a Ligii a 2-a, Seria I, la Bacău, cu FCM. Pentru gazde a deschis scorul Vraciu în min. 5, marcând dintr-o centrare a lui Dobârceanu. Farul a egalat patru minute mai târziu prin Pantelie, șut din interiorul careului. În min. 14, constănțenii au preluat conducerea prin Ninu, care a înscris cu o lovitură de cap, dar s-au văzut egalați după numai două minute, când Vajou a marcat după cornerul executat de Dobârceanu. În repriza a doua, Fatai a marcat pentru 3-2 în min. 58, atacantul nigerian încheind tabela în min. 90+5.
Cuplul tehnic Dennis Șerban - Gică Butoiu a început meciul cu Vlas - Mățel, Mendy, Ninu, Cristocea - Prodan, Mansour, Pantelie, Ignat - Fatai, Buzea.