Premii de 3,4 milioane de euro la 6 din 49

240
< 1 min citire
Loteria Română oferă premii în valoare totală de 3,4 milioane de euro la extragerile speciale de la finalul anului 2010. Pe 30 decembrie vor avea loc extragerile pentru Loteria Norocului, la care vor participa biletele necâștigătoare la jocul Noroc din luna decembrie, și ultimele trageri Joker și Loto 5/40.
La Loteria Norocului premiul cel mare este un autoturism de lux, dar se mai pot câștiga și 41 de premii în valoare de câte 4.400 de lei, constând într-o excursie pentru două persoane la Viena (Austria), plus numerar.
La Loto 6/49 vor fi organizate două trageri speciale în ziua de 31 decembrie, una principală, iar a doua suplimentară, un bilet putând participa la ambele trageri. Pentru tragerea suplimentară, fondul de câștiguri la categoria I va fi suplimentat cu 500.000 de lei.
La Loto 6/49 ultima extragere a avut loc pe 31 decembrie, dar premiul cel mare, la categoria I, nu s-a câștigat, astfel că reportul este de 8.568.257,31 lei, echivalentul a a aproape 2 milioane de euro.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0293 secunde