Românul care și-a ucis concubina în Spania se va supune legilor spaniole

245
1 min citire
Luciana Balteș, de la Inspectoratul de Poliție Sibiu, a declarat că românul de 21 de ani care și-a omorât concubina în Spania se va supune legilor spaniole. Tânărul s-a confesat tatălui său prin messenger în legătură cu crima, dar nu i-a explicat și motivul pentru care a recurs la acest gest, informează Realitatea.net.
"Imediat ce am fost informați de către tatăl autorului cu privire la crima pe care a comis-o, colegii din cadrul serviciului de investigații criminale au luat legătura simultan atât cu atașatul român de afaceri interne la ambasada din Madrid, cât și cu Interpolul, ceea ce a facilitat ca autoritățile din Spania să ajungă în cooperativitate la locul în care s-a săvârșit crima", a declarat Luciana Balteș, de la Inspectoratul de Poliție Sibiu.
Aceasta a povestit că tatăl autorului crimei a discutat cu fiul său prin messenger, iar fiul său s-a confesat spunându-i că și-a ucis concubina. Tatăl autorului a confirmat că, cu ajutorul camerei web, a văzut și victima, care prezenta niște leziuni la nivelul feței și gâtului.
Mai mult decât atât, tânărul i-a mărturisit tatălui său intenția de a o ucide și pe sora victimei imediat ce aceasta ajunge acasă.
Tânărul nu i-a explicat tatălui său motivul pentru care a recurs la acest gest.
Tânărul are 21 de ani, a emigrat înpreună cu concubina sa în urmă cu un an și jumătate în Spania. În România nu a lucrat niciunul dintre ei și nici nu au comis infracțiuni. În Spania, femeia era casnică, avea grijă de fetița de trei ani, iar bărbatul lucra în construcții.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0297 secunde