Aveți grijă ce postați pe Facebook!

Un bărbat a fost condamnat pentru că a creat un profil fals

437
< 1 min citire
Tribunalul din Auxerre a condamnat un locuitor din Drôme la cinci luni de închisoare cu suspendarea executării pedepsei și la plata unor daune de 410 euro, după ce a făcut un profil fals pe Facebook, folosind fotografia fostei sale iubite.
În septembrie 2010, bărbatul a făcut un fals profil pe rețeaua de socializare Facebook postând fotografia fostei sale iubite, față de care avea resentimente puternice, informează Mediafax.
Îndrăgostitul respins a vrut să se răzbune. Victima, locuind în Appoigny, era prezentată în sutien pe rețeaua de socializare, cu comentarii degradante.
"Am făcut acest lucru pentru a o provoca, pentru a o determina să-mi răspundă", a declarat inculpatul la audieri, în timp ce avocatul său a susținut că femeia s-a folosit de el.
Bărbatul de 54 de ani a fost condamnat la cinci luni de închisoare cu suspendare și va trebui să plătească victimei daune în valoare de 410 euro.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.03 secunde