FELICITĂRI! Liceul Teoretic „Ovidius” din Constanța, premiat de Ministerul Educației

2523
< 1 min citire
FELICITĂRI! Liceul Teoretic „Ovidius” din Constanța, premiat de Ministerul Educației - x-liceul-ovidius-1758635791.jpg
Pe agenda întâlnirii de astăzi a secretarului de stat din Ministerul Educației Sorin Ion cu directorii unităților de învățământ constănțene, care a avut loc în sala Remus Opreanu a Consiliului Județean Constanța cu ușile închise, a avut loc și un moment emoționant.
Liceului Teoretic „Ovidius” din Constanța i-a fost acordată placheta și diploma aniversară „Dimitrie Gusti”, pentru activitatea educativă desfășurată și performanțele profesionale înregistrate în cei 50 de ani existență. Prof. Cristina Anghel, director, și prof. Carmen Bucovală, director adjunct, au ridicat distincția înmânată de secretarul de stat Sorin Ion.
Aflat în topul solicitărilor la admiterea în liceu, unitatea constănțeană a reușit să se impună prin rezultate excepționale atât la final de gimnaziu, cât și la Bacalaureat cu o rată de promovabilitate de 100%. O recunoaștere binemeritată la nivel național, care vine să confirme valoarea corpului profesoral.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0346 secunde