O nouă ediție ”Portret de jurnalist” la Biblioteca Județeană. Invitat – Aurelia Lăpușan

239
< 1 min citire
O nouă ediție ”Portret de jurnalist” la Biblioteca Județeană. Invitat – Aurelia Lăpușan - aurelia-lapusan-1753182440.jpg
Miercuri, 23 iulie 2025, de la ora 16.00, în Sala de evenimente a Bibliotecii Județene „Ioan N. Roman” Constanța, va avea loc o nouă ediție a proiectului „Portret de jurnalist”, ce o are ca invitată pe Aurelia Lăpușan - jurnalist, scriitor și cadru universitar, directorul general al Trustului de presă „Cuget Liber” între anii 2003 – 2006, cetățean de onoare al municipiului Medgidia, al localității Techirghiol și al județului Constanța.
O viață dedicată jurnalismului, literaturii și domeniului de cercetare, încununată de numeroase premii și distincții – un minunat exemplu nu doar pentru tinerii de azi, ci pentru toți cei care conștientizează că în jurul lor se află adevărate personalități ale culturii române, izvor de spiritualitate, educație și devotament.
Întâlnirea este moderată de dr. Amelia Stănescu, managerul Bibliotecii Județene „Ioan N. Roman” Constanța.
Evenimentul este organizat cu sprijinul Consiliului Județean Constanța.
 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0677 secunde