Diplomați nigerieni, vizită în portul Constanța. Accent pe relațiile comerciale

31
23 sec citire
Diplomați nigerieni, vizită în portul Constanța. Accent pe relațiile comerciale - 72935000098172460809043818677070-1782381971.webp
Ambasadorul Nigeriei în România, Francisca Unekwu Jomomoh, și ambasadorul Nigeriei în Iordania, Faruk Malami Yabo, au vizitat portul Constanța, purtând discuții cu reprezentanții Administrației Porturilor Maritime. La sediul companiei, diplomații nigerieni, însoțiți de oameni de afaceri, au fost primiți de directorul general Mihai Teodorescu.
Discuțiile s-au axat pe potențialul dezvoltării relațiilor bilaterale, cu accent pe relațiile comerciale dintre România și Nigeria. Cele două părți au evaluat oportunitatea deschiderii unei linii regulate dintre porturile nigeriene și portul Constanța. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.065 secunde