A rămas fără permis pentru că voia să ”decoleze” cu 226 km/h... către Ovidiu

289
28 sec citire
A rămas fără permis pentru că voia să ”decoleze” cu 226 km/h... către Ovidiu - radar-1729330975.jpg
În această dimineață, în jurul orei 08.10, polițiști din cadrul Serviciului de Siguranță Rutieră Constanța au identificat un bărbat, de 40 de ani, în timp ce conducea un autoturism, pe Autostrada A4, la km 5+500 m, către orașul Ovidiu, cu o viteză de 226 km/h, pe un sector de drum cu limita de 130 km/h.Potrivit IPJ Constanța, conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 1.485 de lei.De asemenea, polițiștii rutieri au retras șoferului permisul de conducere, în vederea suspendării, pentru o perioadă de 120 de zile, fără drept de circulație.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.075 secunde