Bărbați din județul Constanța prinși băuți și fără permise la volan. Acum au dosare penale

204
1 min citire
Bărbați din județul Constanța prinși băuți și fără permise la volan. Acum au dosare penale - img-1760185856.jpg
La data de 11 octombrie a.c., în jurul orei 8.45, polițiști din cadrul Poliției orașului Ovidiu au identificat un bărbat, de 25 de ani, care a condus un scuter neînmatriculat pe DJ 228, în localitatea Culmea, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști.
La data de 10 octombrie a.c., în jurul orei 19.15, polițiști din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Mihail Kogălniceanu au identificat un bărbat, de 18 ani, care a condus un motociclu în localitatea Mihail Kogălniceanu, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști.
La data de 10 octombrie a.c., în jurul orei 15.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au identificat un bărbat, de 37 de ani, care a condus o motocicletă pe DN 3, în orașul Murfatlar, având suspendată exercitarea dreptului de a conduce vehicule pentru perioada în curs.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști.
La data de 10 octombrie a.c., în jurul orei 3.30, polițiști din cadrul Poliției orașului Hârșova au identificat un bărbat, de 22 de ani, care a condus un autoturism pe strada Păcii din orașul Hârșova, în timp ce s-ar fi aflat sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,65 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
Bărbatul în cauză a fost implicat într-un eveniment rutier cu pagube materiale.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0677 secunde