Braconieri anchetați pentru tentativă de omor

Articole de la același autor
DOLIU ÎN MEDICINA DIN CONSTANȚA! A murit un reputat doctor
22 Aprilie 2020
DOLIU ÎN MEDICINA DIN CONSTANȚA!
03 Aprilie 2020
Procurorii au demarat cercetări pentru tentativă de omor, după ce unui polițist din cadrul Gărzii de Coastă i-a fost pusă viața în pericol, în cadrul unei acțiuni de prindere a unor braconieri piscicoli. Acțiunea a avut loc în județul Tulcea, în zona Periprava. Polițiștii au observat, miercuri după-amiază, o ambarcațiune în care erau două persoane, care pescuiau. Pescarii au fost somați să oprească activitatea, unul dintre polițiști urcând în ambarcațiune, iar celălalt efectuând manevre de oprire a șalupei de la mal.
Pe timpul intervenției unul dintre pescari a pornit motorul bărcii, trăgându-l prin apă pe polițistul de frontieră aflat pe uscat, până pe malul opus.
Pe timpul intervenției unul dintre pescari a pornit motorul bărcii, trăgându-l prin apă pe polițistul de frontieră aflat pe uscat, până pe malul opus.
Polițistul de frontieră aflat în barcă a reușit imobilizarea celor doi bărbați, care au fost identificați și s-a stabilit că aveau 35 și respectiv 15 ani, fiind unchi și nepot. Cei doi sunt anchetați pentru braconaj, fals în declarații și tentativă de omor.
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Sâmbătă, 02 Mai 2020
Miercuri, 29 Aprilie 2020
Marţi, 21 Aprilie 2020
Marţi, 14 Aprilie 2020
Marţi, 14 Aprilie 2020