Clădire recent renovată, mistuită de flăcări. Ce s-a întâmplat în sediul Primăriei

88
< 1 min citire
Clădire recent renovată, mistuită de flăcări. Ce s-a întâmplat în sediul Primăriei - autospecialedeinchiriatinbucures-1775456118.webp
A fost panică aseară în localitatea Dobrin, după ce acoperișul sediului Primăriei a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit cel mai probabil de la rețeaua electrică din interiorul clădirii și s-a extins rapid la acoperiș, afectând aproximativ 100 de metri pătrați. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.
Specialiștii spun că focul ar fi pornit de la panourile fotovoltaice recent montate pe clădire, renovată nu cu mult timp în urmă. Autoritățile continuă ancheta pentru a stabili cu exactitate cauza incendiului.
Pompierii sălăjeni au intervenit imediat. Potrivit reprezentanților ISU Sălaj, la fața locului au fost mobilizate forțe din cadrul Pichetului Cehu Silvaniei și echipaje ale Detașamentului Zalău. Operațiunea a vizat localizarea și stingerea incendiului și prevenirea extinderii flăcărilor.
Incendiul s-a propagat la acoperișul clădirii, pe o suprafață de aproximativ 100 de metri pătrați", se arată în informarea oficială a ISU Sălaj, scrie ObservatorNews.ro.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0421 secunde