Constanța. Dosar penal pentru bunuri contrafăcute! Parfumuri "de firmă, vândute în parcarea unui supermarket

178
< 1 min citire
Constanța. Dosar penal pentru bunuri contrafăcute! Parfumuri
La data de 24 februarie a.c., în jurul orei 20.45, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 2 Poliție au observat, în parcarea unui centru comercial, o persoană care ar fi oferit  spre vânzare mai multe bunuri.  
S-a procedat la legitimarea acesteia, stabilindu-se că este vorba de un bărbat, de 29 de ani.
Cu ocazia efectuării controlului bagajului, într-o geantă aflată asupra acestuia au fost descoperite mai multe parfumuri ce purtau inscripția unor mărci cunoscute și prezentau suspiciuni de contrafacere.
În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de punere în circulație a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată pentru produse identice sau similare. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0648 secunde