Mercedes furat din Franța, găsit la Negru Vodă

414
< 1 min citire
Mercedes furat din Franța, găsit la Negru Vodă - mercedesgardafranta1-1340729027.jpg
În loc să petreacă un sejur pe litoralul din Bulgaria, așa cum își făcuse planul, un constănțean de 36 de ani își va petrece concediu dând declarații la Poliție. Asta după ce, în momentul în care a vrut să părăsească țara, oamenii legii au constatat că mașina lui figurează ca fiind furată din străinătate.
Luni, Laurențiu Lungu s-a prezentat la Punctul de Trecere a Frontierei Negru Vodă la volanul mașinii lui, un Mercedes C250, urmând să meargă în Bulgaria pentru câteva zile.
Verificările efectuate de polițiștii de frontieră au evidențiat că autoturismul figurează în baza de date ca fiind dat în urmărire internațională pentru confiscare, căci a fost furat din Franța încă din 29 octombrie 2010.
Bărbatul a afirmat că nu știe nimic despre faptul că mașina ar fi furată și că a achiziționat-o din București.
Mercedes-ul, evaluat la aproximativ 120.000 de lei, a fost ridicat în vederea indisponibilizării, iar bărbatul este cercetat pentru complicitate la furt. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0377 secunde