O fetiță de doi ani, transportată la spital după ce a căzut de la etajul al doilea al unui bloc

28
< 1 min citire
O fetiță de doi ani, transportată la spital după ce a căzut de la etajul al doilea al unui bloc - ambulanta-1783072100.webp
O fetiță în vârstă de doi ani a ajuns la spital, vineri, după ce a căzut de la etajul al doilea al unui imobil. Din fericire, potrivit polițiștilor, copilul este în afara oricărui pericol.

Impactul a fost atenuat de o copertină

Autoritățile au fost alertate printr-un apel la 112, în jurul orei 11:20. La fața locului au intervenit polițiști și un echipaj medical, care i-au acordat primul ajutor fetiței și au transportat-o la spital pentru investigații suplimentare.
Primele cercetări arată că micuța ar fi căzut pe geamul apartamentului situat la etajul al doilea al blocului. Impactul a fost diminuat de o copertină aflată la etajul întâi, ceea ce a redus gravitatea leziunilor.

Polițiștii continuă cercetările

Oamenii legii efectuează verificări pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs incidentul și în ce împrejurări a ajuns copilul să cadă de la etaj, scrie observatornews.ro.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0327 secunde