Polițiștii au găsit arma pistolarului de la Slobozia, prins la Constanța

648
1 min citire
Polițiștii din Constanța l-au identificat pe bărbatul care, în cursul zilei de 5 decembrie, a tras mai multe focuri de armă într-un hotel din Slobozia și pe o stradă din localitate, după care a fugit la Constanța.
Asan Sami, de 39 de ani, din Constanța, este căsătorit cu o femeie din județul Ialomița, din 1995, însă, de mai mult timp, cei doi au domiciliul stabil în Germania.
Supărat că l-a părăsit soția, în cursul zilei de 5 decembrie, bărbatul a plecat la Slobozia. În jurul orei 15,30, el s-a cazat la singurul hotel din localitate și a folosit un pistol, trăgând patru cartușe în pereții camerei, fără a răni vreo persoană. Focurile de armă au fost auzite de personalul hotelului, fiind anunțată de urgență Poliția.
La fața locului s-a deplasat o echipă de cercetare din cadrul IPJ Ialomița, care a constatat că cel în cauză a tras în pereții camerei patru cartușe calibru 7,62x25mm, după care a părăsit hotelul.
La scurt timp, el a fost identificat pe o stradă din Slobozia, unde, de asemenea, a mai tras două focuri de armă, însă nici de această dată nu a fost prins de polițiști.
Drept urmare, bărbatul a fost dat în urmărire, primele indicii arătând că se deplasează spre Constanța.
În cursul serii de 6 decembrie, el a fost descoperit la Constanța, fiind condus la sediul Poliției. Pe timpul audierilor el a declarat că a ascuns arma în curtea unei locuințe din localitatea Cumpăna.
Drept urmare, oamenii legii s-au deplasat la fața locului, unde au găsit arma folosită și 13 cartușe.
Vineri, Asan Sami a fost predat unei escorte din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu pistolul și muniția ridicate de la fața locului, pentru continuarea cercetărilor.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.03 secunde