Rezerviștii militari au ieșit în stradă, de Ziua Armatei Române: "Le ordonăm angajaților noștri să respecte Constituția"
Asculta stirea




Comentează știrea
Doamne ajuta, pentru că cei ieșiți la pensie cu "apt limitat," au pensie mai mare ca cei ieșiți cu 32 de ani vechime .
"Cât ești în treabă, toți te-ntreaba" Nimeni nu va tine cont de ceea ce ai făcut sau contribuit Nu contează sistemul la care ai contribuit Când nu mai aduci bani la sistemul de stat ești pe cont propriu. VOTATI Licuriciul (Suntem vânduți și subordonați)
O prezență mai mare ar rezolva multe probleme.Este a treia oară când merg la proteste și piața este aproape goală. Sunt dezamăgit.
Foarte mulți idioți ce vor marire au stat în fața televizorului, ori ei au serviciu. Nesimțiți toți ce n-au ieșit în stradă.
Două săptămâni ? Hai să fim serioși ! Personal, nu cred că problema va fi rezolvată nici în 2025. Pentru militarii în rezervă și retragere, precum și pentru alte categorii sociale nedreptățite, “nu-s parale”, vorba lui Constantin Tănase…
Se cere actualizarea pensiilor militare,noi care am ieșit după 2009,nu am mai beneficiat de salariile compensatorii,au fost suspendate...ce au de spus ce care au luat și vor actualizarea pensiilor...
DATIPENSIONARILOR SOLDA MARITA IN DECEMBRIE 2024 SA SE BUCURE DE SARBATORI CA POATE ALTII NO MSI APUCA.
În euforia din decembrie 1989 un general bătrân ne-a spus : gradul militar este PROPRIETATE. Sa nu uitați asta niciodată, altfel sunteți pierduti
Daca va schimbati ochelarii veti vedea pensii marite.Generalii care-si fac veacul si isi bat joc de militari inclusiv ministrul "englez" al apararii nationale Destituiti .Daca am ajuns sa cerem ajutor de la NATO ,fiti siguri ca- l vom primi,dar unde,cind,cum va ramine o surpriza.










